Kui oled noor ja reisid koos sõpradega, siis Phuketile tulles on kohustuslik ette võtta ka väike laevareis ning käia ka PhiPhil (hääldus: PiPi).

Phi Phi saared asuvad Phuketilt 48km kaugusel ehk ees ootab poolteisttundi laevasõitu. Phi Phit loetakse maailma 10 kõige kaunima saare hulka.

Kindlasti soovitan minna sinna vähemalt üheks ööks, sest päevase kruiisiga ei näe küll mitte midagi. Saar ise on väike ja ega seal päeval suurt midagi teha pole peale rannas lesimise ja vees sulistamise.

 

Meie oleme seniajani ostnud reisi alati tänavalt, kus müüakse tervet paketti: hotelli transfeer, laevapilet edasi-tagasi ning majutuks üheks ööks.

Kellel raha on, see võib ka kõik asjad omal käel organiseerida, aga see võib just majutuse koha pealt kalliks minna.

Esimesed kohad, kust me uurisime, et palju maksab pakett “2 päeva 1 öö” öeldi meile hinnaks üle 10 000 bahti. Kõndisime ringi ja lõpuks maksime kahe inimese eest 2700 bahti. Tasub uurida ikka mitmest kohast.

Aga mida saarel teha? Saare niiöelda vaatamisväärsus on 186 meetri kõrgusel olev vaateplatvorm. Teekond sinna on aga üpris hull.

Kindlasti tuleb kaasa võtta hulganisti vett, sest ilma selleta üles ei jõua. Vahepeal on aga puhkamiseks nii-öelda alumine platvorm, mis on siis poole tee peal. Seal tuleb oma kukrut 20 bahti võrra kergendada.

Ning infoks olgu öeldud, et alkoholiga sealt edasi ei saa.

Olles jõudnud täiesti tippu on vaade päris kena. Eriti päikeseloojangu ajal. Ja just siis tasukski sinna minna, sest ka päike ei ole nii lõõskav kui keset päeva.

Kuid ma veelkord hoiatan, et teekond vaateplatvormini on pikk ja nõrgema tervisega inimestel ei tasuks sinna üldse minna.

Kuid kui päike loojub ja õhtusöök on söödud, siis algab tõeline pidu.

Phi Phi saare omapäraks on see, et alkoholi ja kokteile saad osta ämbritega. Üks ämber maksab vahemikus 200-300 bahti (5-7,50€), oleneb mida tahad. Ja neid ämbreid müüakse igal pool.

Ämber käes võid jääda kas linnatänavatele sõpradega jalutama, pubisse istuma või siirdud randa, kus on pidu mitmes baaris.

Seal saad liikuda erinevate baaride ja pidude vahel ning leida omale see sobivaim, et siis moodsa muusika taktis paljajalgu liivapeal tantsu vihtuda. Muusikat on igale maitsetele. On tavalist raadiopoppi ning ka dubstepi.

Kes ei viitsi tantsida sees, saab rannatoolil lesida ja oma ämbrit nautida.

Kuid hommikul, kui pea väga ei valuta ning soovid saare ilu ja omapära näha, siis soovitan rentida taxi-boat, mida pakutakse igal nurgal. Hind on neil enamasti üks ja sama 1500 bahti (38€).

Minnes mitmekesi saab summa semude vahel ära jagada. Reis kestab kolm tundi ja viib sind tõeliselt ilusatesse kohtadesse.

Aga, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna siis siin on mõningad pildid nendest kohtadest, mida selle kolme tunnise reisi jooksul näha võib. Ning loomulikult võib igas peatuskohas ujuda ja snorgeldada.

See kolmetunnine reis on tõesti väärt retk. Oleme ise juba kaks korda käinud ja senimaani ei ole pidanud küll pettuma. Saab snorgeldada, kaljult alla hüpata, kõndida rannas, mille liiv on kui tuhksuhkur ning ujuda kristallselges vees – mäletsus mida ei unusta kunagi.

Seega kui oled Phuketil, siis ei tohi siit tagasi koju minna nii, et sa ei oleks käinud Phi Phi’l, see oleks küll tõeline kuritegu.

Advertisements