Phuketil on igal pool kõikvõimalikke söögikoht, kõikvõimalikes hinnaklassides. Paljud kohad pakuvad eriõhtutel buffee-õhtusööke või siis nädalavahetuseti brunche. Oleme mõnest osa saanud ja toome ära oma top 5 söögikohad!

Top 1 – Don’s Bar B Q

140/12 Nanai Rd., Patong, Phuket 83150, Thailand

Austraalia restoran, kus nädalavahetuse õhtuti pakutakse buffeed 249 bahti (6,30€) inimene.

Süüa saab kõike – grillribi, liha, kanašašlõkki, seašašlõkki, erinevaid vorste ja lihasid. Seal saab ka kartulit – keedetult, praetult, pudruna, isegi rohelise sibula ja hapukoorega. Hulgaliselt salatit ja kastmeid.

Lisaks on veel Tai toite – küüslaugusaiadest tigudeni. Joogid on nõks kallimad kui mujal, aga see ei heiduta. Toit on suurepärane!

 

Top 2 – Shrimp BBQ

Thanon Prachanukhro on see maantee, mille ääres see on, ma täpset aadressi ei suuda leida, kui Karoni poolt läheneda, jääb vasakut kätt.

Tegemist on siis kohaga, kus õhtune buffee maksab 139 bahti (3,50€) inimesele ja valikus on kana-, sea-, loomaliha, maksad, krevetid, kala, kõikvõimalikud juurikad, seened, riisid, nuudlid jne. Ainuke asi – sa pead ise kokkama.

Laua keskel on auk, kuhu tuuakse sulle söed ning peale pannakse pann, kus ülaosas on võimalik grillida ja äärtes keeta.

Saad ise kõik endale sobiliku kokku miksida. Olemas on ka valmistoite, mida soojendada või lihtsalt süüa, kui puudub jaks ise kokata.

Kogemus on väärt minemist. Võid seal mitu tundi jorutada ja endale kõikvõimalikke asju kokku miksida.

Joogid on samuti odavad, aga näiteks ämber jääd maksab 30 bahti (0,76€).

Top 3 – Shabu shi

Shabu Shi, Jungceylon, Kathu, Phuket 83150, Thailand

Kaubanduskeskuse Jungceylon keskel asub jaapani söögikoht Shabu Shi, kus saab 319 bahti (8,12€) eest süüa kõikvõimalikke jaapanipäraseid sööke ja hunnikute viisi sushit.

Seal on samuti võimalik endale ise keeta krevette, seeni, liha, juurvilju jne. Rahva vahel sõidab toidurong, kus peal on kõikvõimalikku kraami.

Lisaks saab võtta endale juba valmis toite ning sushit, jäätist ja erinevaid jooke. Alkohoolseid joogid tuleb eraldi tellida.

Söömiseks on aega 75 minutit!

Top 4 – Madame

Koh Phi Phi, Thailand

Kui teile meeldivad Tai toidud ja te olete Phi Phil, siis minge kindlasti Madame restorani. Seal on parimad söögid! Tom Yum viib keele alla. Samuti kollase karri kookospiimaga kana.

Hinnad on keskmised, ma tõesti ei mäleta täpselt, aga usun, et Tai toidud jäid 100-150 bahti kanti (2,50-3,50€).

Top 5 – Patongi turg

Asub Jungceyloni taga, Bazaari ostuskeskuse ees, õhtuti alates kella 17st.

Kuigi kohtadena võiks veel välja tuua ka Jiraporn Hill Resorti, kus on head Tai toidud, ja Two Chefsi, kus on samuti erinevad buffeed (grill ja Mehhiko näiteks), siis viimase lemmikuna toome ära hoopis turutoidud.

Turult on võimalik saada kõike – kala, erinevates kastmetes kana, krevette, juurvilju, salateid, sushit – kõike.

Kõik pakendatakse sulle kaasa kas kilekottides või karpides. Kana tükeldatakse, kevadrullid tehakse juppideks, kui soovi on jne.

Hinnad on kordades odavamad kui restoranis. Minu lemmikuks on kujunenud krevetisalat, mis tehakse sulle kohapeal – ise valid komponendid, mida soovid (mina valin tavaliselt seened, sibula, tomati, maitserohelise ja krevetid) ja mida vaja küpsetada, tehakse kohe ära ja segatakse kokku ja antakse kausiga kaasa. Hind 60 bahti (1,53€).

Meelis armastab kala osta, neid müüakse tervetena ja üldjuhul grillilt tulnutena – turult saab valmis kala kätte 50-100 bahtiga (1,27-2,51€), restoranis alla kahesaja tavaliselt kala ei saa.

Siin üks meie õhtusöök turult – krevetisalat ja hunnik sushit, hind kokku umbes 160 bahti (4,07€).

PS. Restoranide kohta väike märkus – igal pool kus sööte, jätke meelde mida tellite, et pärast arvet makstes ei selguks, et taikeelses kirjas on mingid x asjad, mida te tellinud ei ole. Paarikümne bahtised lisatooted on varmad tšekkidele ilmuma.

PPS. Tavaliselt serveeritakse siin noa-kahvli asemel lusikas-kahvel – taikad söövad lusikaga, kahvel on abivahend. Kui siin kahvli suhu paned, võrdub see samaga kui Eestis nuga suhu panna. Nii lihtsalt ei tehta. Loomulikult on toite, mille juurde tuuakse ka nuga, kuid Tai toidu puhul üldjuhul nuga ei tooda.

Häid maitseelamusi soovides,
Mari-Leen

Advertisements