Phuketil on mitmeid huvitavaid kohti lisaks elevandisõidule ja väljasõitudele ja turismimagnetitele nagu Big Buddha jne. Siin on akvaarium, liblika- ja putukaaed ja loomaaed, kuid kuhu tasuks minna, kust tasuks eemale hoida?!

Phuketi loomaaed

Lastele kindlasti suureks rõõmuks – päeva jooksul toimub mitmeid ahvide-, elevantide- ja krokodillide showsid.

Loomaaed ise on suhteliselt väike ja loomi palju pole, pidi olema üles ehitatud rohkem nendele showdele. Pilet on lapsele 300 bahti (7,50€) ja täiskasvanule 500 bahti (12.50€).

Meie seal käinud ei ole. Ja seda sel lihtsalt põhjusel, et me ei toeta loomade piinamist.

Kuigi ka meil Eestis on loomad pisikestes puurides, siis ajaga on puurid suuremaks läinud ja neil on rohkem vabadust, kuid siin on nad kõik narkootikume täis, et nad hüppaks ja kargaks. Imearmas on pilti teha tiigrikutsikaga, aga ta on täiesti uimas, et sind mitte hammustada.

Sama on tegelikult tänaval olevate elevantidega, kellega saab pilti teha ja keda sööta. Meil õnnestus Big Buddhas käies ka 18 kuu vanust elevandibeebit sööta, kes taarus ühelt küljelt teisele – olles täiesti narkouimas.

Phuketi akvaarium

Akvaarium on hinnalt kõige soodsam, 100 bahtine pilet (2,50€) (lastele poole odavam) viib sind kalade maailma.

Otsustasin ühel päeval, et lähen ja vaatan, mida selle raha eest ka saab. Olles käinud Bangkoki veealust maailma uudistamas ja seda 900-bahtise pileti eest, siis olin juba valmistunud selleks, et ega ma midagi väga erilist ei näe. Nii ka oli.

Koosnes kogu asutus siis nii-öelda kolmest saalist, kus esimeses olid suuremad ja väiksemad kalad klaastorudes. Loomulikult oli kõikjal kenasti kirjas, mis kalaga tegemist on, aga kuna saal oli pime, siis nende lugemine oli suhteliselt keeruline.

Teises saalis olid juba suuremad akvaariumid, kus sai uudistada Vahemeres ujuvaid kalu.

Kolmandas saalis oli ehk kõige huvitavam, sest seal ujusid ringi ikka vägagi suured kalad. Lähemalt uudistades olid need kõige pirakamad end kivide vahele peitnud. Loomulikult ei puudunud ka kohustuslik klaasist tunnel, mille sees kõik inimesed endast usinasti pilte lasid teha. Pikkust oli sellele tunnelil umbes seitse meetrit.

Tegelikult võtab akvaariumisse minek ja tulek rohkem aega, kui kohapeal ringi vaatamine. Minul kulus kogu ala läbikäimiseks 20 minutit.

Minu soovitus on, et pigem jätta see külastus tegemata. Akvaarium on üsna vana ilmega ja vajaks tegelikult renoveerimist, aga samas on pilet kõigest 100 bahti, siis selle eest täitsa saab midagi.

Pigem on see külastus soovitatav peredele, kellele väiksemad lapsed. Aga kui juhtud olema Bangkokis, siis soovitan kindlasti külastada Siam Paragon Ocean World’i.

Liblika- ja putukaaed

Pilet 300 bahti (7,50€). Sinna ei ole me jõudnud, mõtleme sellele hiljem, kui sõbrad siin on ehk lähme kõik koos. Siiani oleme kuulnud vastakaid arvamusi – ühed ütlevad, et megalahe, nii palju liblikaid. Teised jälle, et liblikad on räsitud moega ja pole seda raha väärt.

Samas on seal eraldi ka putukaosakond ning isegi mesilasteosakond, kuhu mina kindlasti oma jalga ei tõsta!

Soovitaksin liblikaaeda Alari Kivisaarele, kes on kõva loodusfotograaf ja saaks sealt kindlasti superkaadreid liblikatest ja putukatest.

Kino

Phuketi kinod asuvad üle terve saare. Kuigi suurem osa kinosid näitab lääne filme, võib kinodest leida ka kohalikke filme. Enamasti on kõik Tai filmid inglisekeelsete subtiitritega.

Meie käime kinos Patongi suures kaubanduskeskuses Jungceylon, kus asub SF Cinema, kuhu tasuks juba lihtsalt kogemuse pärast minna. Piletihinnad jäävad olenevalt nädalapäevast 80-140 bahti (2-3,50 €) vahele.

Kolmapäev on kinopäev – siis on kõik piletid 80 bahti! Samas saab osta ka 400 bahtise (10€) diivani, kust mugavalt filmi vaadata.

Kino ise on väga luksuslik. Punased vaibad, kuldsed kaunistused. Istmed on kõik pehmed ja mugavad, ning tooli seljaosa vajub istudes taha, et mõnusalt filmi nautida.

Kui film hakkab 16.45, siis punkt 16.45 hakkavad esmalt treilerid, seejärel reklaamid – meie mõistes tüüpilised telereklaamid autodest, krõpsudest, telefonikõnekaartidest jne.

Ja veel enne, kui film algab, ilmub ekraanile pilt, mis palub Tai kuninga auks tõusta – poolteistminutit kestev videokollaaž koos hümniga räägib loo praegusest kuningast Bhumibol Adulyadej ehk Rama IX Suurest (kuninglik nimi Phra Chaoyuhao Bhumibol Adulyadej).

Kusjuures, mees on sündinud USA’s ning Tai kuningas alates 9. juunist 1946, olles seejuures kõige kauem ametis olnud riigipea maailmas.

Loomulikult leidub Phuketil veel hulgaliselt erinevaid kohti, mida külastada, näiteks Simon Cabaree, Phuket Fantasea, Tai boks, kõikvõimalikud golfid, lasketiirud, kardirajad jne. Siin on kõigile midagi, tuleb need vaid enda jaoks avastada.

Advertisements