Üks kohalik ütles mulle kunagi niisama jutu sees, et Phuketit külastavate turistide arvu poolest on esikohal hiinlased ning teisel kohal venelased. Kui tänaval kõndida ja vaadata/kuulata siis nii see ka tõesti on.

Hetkel ütleks ma, et venelasi on isegi rohkem.

Õhtuti linnas käies saad sa juba kaugelt vaadates aru, millised on Vene naised ja millised mitte.

Nooremad naised käivad ringi täismeigiga, seljas kõige uhkemad õhtukleidid või vastupidiselt kõige lühemad seelikud/püksid ning loomulikult nr1 tundemärk Vene naise puhul on minimaalselt 10cm kõrgused kontsakingad.

Kontsi kannavad nad igapool: rannas, kohvikus, laevas, turul ning olen näinud ühte kontsadega tädi ka elevandi seljas matkamas.

Vene mees on tüüpiline mees – näost punane, suur magu ees, kohaliku õllefirma Singha maika seljas ning loomulikult Armani, Gucci, Versace või muu luksusbrändi väikene õlakotikene üle kere. Ning tema kõrval klõbistamas eelpool kirjeldatud näitsik.

Ka meid on mitmel korral vene keeles kõnetatud ning koheselt teen ma neile selgeks, et me ei ole venelased ja meile ei meeldi, et meid venelasteks peetakse.

Kohalikud räägivad muideks suurepäraselt vene keelt – inglise keelega tekib probleeme. Aga vestlesin siis ühe kohaliku poodnikuga venelastest. Kuigi keelt nad valdavad ja käituvad nendega nagu semudega, siis ega neid venelasi eriti ei sallita.

On ainult üks asi miks venelasi kummardatakse ning austatakse – raha. Venelane maksab! Eurooplane on see, kes hakkab tingima ja kauplema, kuid kui venelasele öelda hind, siis tema selle ka maksab.

Uurisin siis, et noh mis see hinnavahe on, kui küsin mina või venelane. Minule oleks hind 700 bahti aga venelasele 1400 bahti.

Sattusime kunagi kogemata venelastega samasse poodi ning tundsime huvi sama asja vastu. Kui meie hinda küsisime, siis suunas müüja meid sujuvalt poe teise nurka ning käis seal vaikselt häälel oma hinna välja.

Eriti vänge juhtum oli meil ühel söögitänaval, kus restorane üksteise kõrval nagu porgandeid peenral – otsisime endale sobivaimat kohta, igal pool kõnetati meid kui venelasi, ikka privjet ja privjet.

Lõpuks umbes kaheksandale kõnetajale ütles Mari-Leen, et kuule, on muid riike ka maailmas kui Venemaa, ei ole vaja kõiki venelasteks pidada. Te ei kujuta ette kui marru see restorani sisseviskaja läks. Ta lihtsalt hakkas karjuma, et ütles lihtsalt privjet!

Leen siis ütles, et miks ta ütles talle vene keeles. kui võinuks kõnetada teda ka inglise keeles. Mees oli nii marus, et ma arvasin, et tuleb kallale. Lõpuks ta lihtsalt karjus, et me kaoks sealt minema!

Mis mind aga siinsete venelaste puhul hämmastab ja ka vihale ajab on nende endi suhtumine. Eks nad tunnevad seda, et nemad on kuningad, neil on raha ja neid peab ümmardama ning seda suhtumist näeb igal sammul.

Nimelt ei räägi nad mitte kunagi mitte kuskil mitte ühtegi muud keelt peale vene keele. Ole sa siis poodnik, hotelli administraator, turismipunkti müüja või politsenik. Kui venelane Phuketile on tulnud, siis pead ka sina oskama vene keelt.

Samal ajal kui mina käisin poes oli Mari-Leen õues ning talle lähenes üks 20nendates Vene paar, kes küsis nende emakeeles, et kus on selle autorendi firma kontor. Kui Mari-Leen neile inglise keeles vastas, et ta ei räägi vene keelt, vastas naine puhtas inglise keeles, mida tal vaja oli. Nad oskavad küll, aga mugavam on ju vene keeles rääkida ja ässata.

Siin saarel olles tekib tõesti kohati tunne nagu oleks kuskile Vene oblasti ääremaile sattunud. Venelased on nii palju ära rikkunud.

Kui vanasti olid enamikes kohtades hinnad väljas ja hinnad olid normaalsed, et neid ei pidanud isegi kauplema, siis nüüd pole üldiselt ühelgi asjal hinda ja kõike tuleb küsida ja alati on need hinnad "näo järgi pandud". Ja kui neile öelda, et muuseas, ma olen eestlane, et ma ei soovi vene hinda, siis nad naeravad ja ütlevad, okei-okei, me teame jah, et venelane maksab rohkem.

Kõik siia tulijad, olge valmis, et teid peetakse venelasteks ja vastavalt sellele ka kõnetatakse. Korra teeb see nalja, teisel korral see ei meeldi ja kahekümnendal korral tahaks söömata jätta ja hotelli tagasi minna. See pole naljakas! Ma pole venelane!

Advertisements