Tegelikult on Tais valgel tööle saamine üsna nullilähedane, sest siin on lihtsalt kohalik nii au sees ja valgest mõeldakse kui rahakottidest.

1. kui sa võtad tööle valge, pead samas palkama ka kuus kohalikku
2. valgele tuleb maksta palka 1100 USD kuus, kohalikule võid sama töö eest kümme korda vähem maksta
3. valgest mõeldakse kui rahakotist – tailastele meeldib, kui valge tuleb siia kaheks nädalaks ja raiskab oma raha ära ja ei vii siit midagi minema
4. kuigi ajalehes on kuulutusi, mis otsivad välismaist tööjõudu, ei ole meie lugematutele kirjadele ja CV’dele kuu aja jooksul keegi vastanud.
5. kui sa lõpuks ka välismaalase palkad, siis on „naabrid“ kadedad ja hakkavad kaebama ja sulle kutsutakse politsei ja sa pead aru andma, miks sa seal töötad

 

Ühesõnaga see, et tööle siin saada on üsna keeruline, sai meile selgeks suhteliselt ammu. Aga väikesed tööotsad saab teha ka tutvusi kasutades. Nii pakkuski mulle väikest teenimisvõimalust kohalik Joy, kellega siin juhuslikult tutvusime kui endale elamist otsisime.

Nimelt peab Joy külalistemaja ja avas sel hooajal ka baari. Ent baaris on tal tööl samad kaks töölist kes tube koristavad ja muidu majas korda hoiavad. Kurb oli aga see, et kokteilidest ei teadnud nad midagi, veel vähem kuidas neid valmistatakse.

Ühel õhtul kutsus Joy mu enda juurde, olles varunud hulgaliselt alkoholi ja palus mul teha antud komponentide kohta kokteilinimekiri. Panin kirja 15 kõige tuntumat kokteili (Gin Tonic, Bloody Mary, Cosmopolitan, Moijto, Margarita jne) ja asusin siis õpetama, kuidas neid valmistatakse.

Kohalikud ise eriti alkoholi ei tarbi, kuid Joy käskis neil kokteile proovida – nad olid näost kanged: „nii palju alkoholi“.

Kuigi Eestis saaksin ma sellise koolitusõhtu eest ilmselt rohkem raha kui siin, siis siin korvas selle hinnavahe tore seltskond ja lõbus õhtu. Joy lubas mulle vastutasuks õpetada kuidas mõningaid Tai sööke tehakse.

Advertisements