Kommentaarid on, nagu ma olen ka varem öelnud, kõige naljakam osa ajakirjandusest. Eriti nende lugude all, kus mina mainitud olen. Vahetevahel ma ikka loen neid, ausalt! Ja ei nuta, vaid naeran südamest. Kuna me palusime oma Õhtulehe blogi lugejatel kommentaaridesse jätta küsimusi, siis olin sunnitud need ette võtma, neid lugema ja neile vastama… Aga seal oli nii palju põnevat, et ma vastan ilmselt rohkematele kui ma alguses arvasin.

Pääsu – No loodaks huvitavaid sissekandeid koos ohtrate piltidega. Olge õnnelikud.

Postitusi tuleb. Kelle jaoks huvitavaid, kelle jaoks mitte. Pilte tuleb ka. Õnnelikud oleme nagunii 🙂

Dr – Edu ja õnne 🙂 Kas minek kohe täitsa päriseks?

Aitäh. Eesti on meie kodu. Ma tahan sülti ja verivorsti, kindlasti tuleme kunagi tagasi. Aga vahepeal seikleme natuke. Millal siis veel? Hetkel oleme veel piisavalt noored, et maailmas rännata, mitte kodus sokki kududa.

Nimetu – SUPPPPPPPPPER, HÜPPPPPPPPPPPER! Kas see ongi staarfotograafi tase? Albersi kirjastiil ja -vead üks-ühele Lusti omadega. Nojah, nad ju sõbrannad ka…

Pilte oleme palju teinud iPhone’iga ja üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, vahet ei ole, mis kvaliteedis see on. Seda on näidanud juba aastaid meie paparatsogaleriid, et kvaliteet ei ole oluline, vaid see, mis seal näha on! PS. Lusti ma oma sõbrannaks küll ei pea. Ja kas sina kirjutad alati ilma ühegi veata? Nägin juba su kommentaaris paari kirjaviga 🙂

Soome – saa aru sellest tiirutamisest 27h?? Helsingist saab otse taisse lennata 10 tunniga umbes.

Sel hetkel kui meie lendasime, ei olnud veel hooaega ja otselendu ei olnud. Samamoodi ei saa sa keset suve lennata Tallinn – Sharm el Sheikh!

Pliix – millist tööd te plaanite leida seal?

Tööst kirjutame me suure postituse, aga ma oleksin nõus tegema ükskõik mis tööd, aga selle leidmine on siin üsna keeruline. Kuna 1 valge = 6 kohalikku ehk kui tööandja võtab minu tööle, peab ta ka kuus kohalikku palkama.

Auhh – Üldised kulud elamisele ja toidule võiks välja tuua. 100 k eegiga peaks vist Tais saama aastakese elada, kui just mereääres tuba ei rendi ja iga päeva väljas ei söö…pead ei anna muidugi. Eks sellest võikski kirjutada.

Suur tarbijablogi hindadest ilmus juba! Loe siit toidust, turgudest, poehindadest ja muust ning siit liiklusest, bensiinist ja muust 🙂

Tohmu – kirjutaks äkki ka kauaks teil viisad riiki lubavad jääda ja kuidas turistiviisaga tööle plaanite saada?

Viisadest me kirjutasime (loe siit!), töölesaamisest kirjutame peagi.

Rullnokk – 1-kordse sisenemisega turismiviisa väljastatakse alates välja andmise kuupäevast kuni kolmeks kuuks, Tais saab viibida alates riiki sisenemise kuupäevast kuni 60 päeva. 2- ja 3-kordse sisenemisega turismiviisad väljastatakse alates välja andmise kuupäevast kuni kuueks kuuks, Tais saab viibida pärast iga sisenemist kuni 60 päeva. Turismiviisat on võimalik pikendada veel 30-ks päevaks Tai Immigratsiooni ametis, viisa pikendamise eest on viisalõiv 1900 Bahti.

Jah, kui sul on edasi-tagasi pilet. Üheotsa piletiga selliseid viisapakette ei pakuta 🙂

Nojah – kas midagi muud teil seal kirjutada pole? Tehke rohkem tööd. õnneks loppeb see blogi varsti, kuna teil saab raha otsa!

Mis see raha asjasse puutub? Et kui raha pole, siis ei saa kirjutada? Imelik mõtteviis. Kui sul raha ei ole, siis sa ei kommenteeri enam? 😉

Tom – te ikka puhta turistid. 3 euri eest saab tund poolteist tõsist mudimist phuketi kandi saunades ja ka rawail. kiita sellist hinda, korralikult kooriti teid ikka. ja ka mina ei räüägi miskist happy endist, vaid ikka tõsisest massaažist. seega, tehke silmad lahti. minge sinna, kus ka kohalikud teenuseid kasutavad. sealkandis ikka see kvaliteeti näitab. minagi käisin alguses peatänava ääres habet ajamas ja juuksuris Eesti mõistes küll väikese raha eest. hiljem õigetes kohtades maksis see kõik veel 3 korda vähem, aga kvaliteet isegi parem oli jne. et siis enne kui pläkutate , uurige suts elu kah.

Sel hetkel kui me esimese massaaži võtsime, olime siin olnud nädala. Me ei saa ju kõike kohe avastada. Sina läksid esimesse salongi ja said kohe kolme euro eest massaaži? Tubli! Palju õnne!

Nimetu – o issand seda kamakat annab mudida ju 😀

Huvitav, kas sa oled samas kaalus mis sündides? Ma ei ütleks, et 62 kilo on mingi metsik kogus, mida mudida. Mehed kaaluvad üldjuhul ikka rohkem…

Helen – tublid olete. Loodan, et saate seal hakkama aga kui ei kodu ootab ikka.

Armas 🙂

Ww – kas te nüüd jäätegi sinna virisema või tuleb mõni reisilugu kah?

Igasuguseid lugusid tuleb!

Intsest – vaadake, et last ei saa.

Hehe, no ma peaks päris soe peast olema, kui ma keset reisimist lapse saaksin. Ära muretse, laps tuleb siis kui õige aeg on!

Priksik – kui tahate huvitavat blogi pidada, siis tuleks rääkida ELUST Taimaal, mitte pisiasjadest, mis huvitavad väheseid. Kus elate, kus sööte, millega päevast-päeva tegelete, kas tööd olete leidnud, kohalikest inimestest jne. Seni avaldatud blogid on paras jamps, olen neid lugenud vaid lootuses iva leida. Siiani pole see õnnestunud…

Kirjutame kõigest. Omal ajal. Tule tagasi 🙂

Tõde teeb haiget – veidi hale on kommentaare kustutada või mis?????

Meie kommentaaride kustutamisega ei tegele, sellega tegelevad Õhtulehe töötajad kui need on ebasündsad, solvavad jne.

Nimetu – Tais elavad vaid need kes ei suuda mujal edukad olla nagu USA või Inglismaa. Milline tola ei suudaks rahaga minna soojale maale randa?? HALE

No aga võta papp kaasa ja tule siia, ära vingu seal Eestis. Ilm on tujule vist kehvasti mõjunud!

Albert – oot, ikka ei saand aru, kumb neist siis oksmaaga abiealuranda sättis? kustutage palju kulub, kuni vastust pole saanud, küsin uuesti.

Soovitan sul lugeda mu kunagist blogi siin Õhtulehes, kus ma selle Oksmaa teema ära seletan. Loe siit!

Nimetu – Anda täiesti lambist oma passid mingile juhututtavale on ikka lollus kuubis. Teil vedas, et kinni ei võetud ja narkodiileriteks ei tehtud. Või bordelli tööle ei viidud. Järgmine kord võiks targemad olla, sest dokumente käest ei anta.

Olen nõus, et passe käest ei anta, aga näiteks Sharm el Sheikhi puhkama sõites võtab ka hotelli vastuvõtt passid tagatiseks, sama oli suvel Bulgaarias. Tavaliselt võetakse ka Tais passid vastuvõttu, sel korral oleme kuidagi ilma pääsenud. Rolleri tagatiseks on pass või 5000 bahti (125€).

Aga miks me andsime passid suvalisele inimesele… Siin on litse niigi ja narkoäri totaalne tabu. Ja kuidas muudmoodi seda viisat saada? Ma ei leia, et ma peaksin mitte usaldama kedagi, kelle käes on kümne inimese passid ja et ta ei tule nendega tagasi. Ma ei leia, et ma peaksin sellepärast, et mitte üht inimest usaldada, maksma mõttetult sadu eurosid rohkem ja ise end vigaseks seiklema ja sadu pabereid täitma, et viisa saada.

Küsimus on alati olukorras ja selles, kas usaldad inimest või ei. Mandrele ma oma passi ei annaks 😀

Hei Meelis – Palju tüdruku tunnihind on?

Ööelu ja lõbutüdrukute blogi on peagi Õhtulehe blogis üleval!

Hmm – Aga kuidas on lugu üüriga?

Kui sa pead silmas meie toa üüri, siis see on Tallinna kesklinna keskmisest rendihinnast soodsam. Elamiskoha otsingutest kirjutame peagi Õhtulehe blogis. Samuti on tulemas blogi töötamisest ja tööotsingutest ja esimestest tööotsadest.

Kix – Sooviks teada puuviljade kohta täpsemalt, kas ja mida eksootilist olete proovinud (sest ilmselgelt on seal värskete puuviljade valik võrreldes Eestiga tohutu, rääkimata maitsest) ja mis on sealjuures puuviljade hinnad?

Puuvilju on siin tõesti palju, lisaks arbuusile ja ananassile leiab igasuguseid põnevaid puuvilju. Jätan meelde, et see huvi pakub ja teeme kindlasti selleteemalise sissekande!

M – Kuidas seal ka ilm on, Eesti TV kanalites vaatan, et sajab aasta läbi. Rääkige ka sellest, et Tais ei tohi WC potti paberit visata, ummistub kohe ära. Seal on vist WC poti kanali torud läbimõõt 40 mm.

Ilm on siin soe. Alla 29 kraadi pole viimase kuu aja jooksul temperatuur langenud. Kuna praegu on just lõppemas siin kevad ja algamas suvi ehk vihmaperiood hakkab läbi saama, siis suurem osa ilmajaamu näitab siin sadu, sest sellisel aastajal nagu praegu on see siin kombeks. Tegelikult siin iga päev ei saja ja kui sajab, siis üldjuhul 10-15 minutit tugevat padukat ja tunni pärast on kõik kohad juba kuivad. Vihma küll kartma ei pea. Eriti nüüd, märtsis võibolla hakkavad jälle vihmasemad ilmad olema.

Üldjuhul on tõesti WCdes sildid, et pabereid, sidemeid, tampoone ja muud kraami potist alla ei lastaks. Meilgi on juba korra õnnestunud toru umbe ajada, aga see on elu. Sellega harjub.

Nimetu – palju teil võlgu on Eestis?

Ei ole ilus teiste rahakotti nina toppida! Mind näiteks ei huvitagi, mitu laenu või võlga sul kuskil üleval on. Aga sulle teadmiseks, siis ühtki suurt võlga meil pole, selles suhtes, et oleme noored, ilma kinnisvara ja laenudeta elanud seni üürikorteris. Kindlasti kõik ühel päeval muutub ja tuleb meilgi laenukoormat kandma hakata nagu igal teisel eestlasel…

Advertisements